Brzdy

Včas zastavit. To je, oč tu běží. V některých případech otázka života. Segment, kterému přikládáme velkou důležitost. Sériové brzdy dokáží v běžném provozu zpravidla odvést svou práci uspokojivě. Co ale opakované brzdění z vyšších rychlostí například na dálnici? Při krizové situaci, když se objeví nečekaná překážka? Spousta majitelů aut žije v domnění, že jejich brzdy jsou pro jejich jízdní styl dostatečné. Jenže pak se jednou svezou na okruhu ... Stačí 3 kola svižnější jízdy.

Pro vylepšení brzdného účinku nabízí trh nepřeberné množství výkonnějších komponentů. Některé špičkové a funkční, jiné designové s podprůměrnými vlastnostmi. Není třeba hned volit upgrade na vícepístkové třmeny, brzdové kotouče s větším průměrem či karbonové kotouče s dlouhou životností. 

Stávající brzdovou sadu lze využít jako základ pro vylepšení v podobě kvalitnějších brzdových kotoučů a brzdových destiček. Trh nabízí různé směsi na brzdových destičkách - některé jsou vhodné pro každodenní používání, některé je třeba pro získání brzdného účinku prohřát. Každé řešení má své pro i proti.

Skvělým řešením pro odstranění houbovitého pocitu při sešlápnutí plynového pedálu a pro lepší dávkovatelnost brzdného účinku je instalace pancéřových brzdových hadic - řešení hojně využívané v motorsportu. Doporučujeme také nahradit standardní brzdovou kapalinu kapalinou Performance s vyšším bodem varu.

Poraďte se se svým brzdovým specialistou, nebo nám napište. Rádi vám pomůžeme s výběrem nejvhodnějšího řešení pro váš jízdní styl. 

Pamatujte, že upgrade brzdové soustavy nemusí být nákladnou záležitostí.