Project Car byl k vidění na letošní Autoshow

Rok se s rokem sešel a ani tentokrát jste nebyli ochuzeni o automobilovou výstavu s názvem Autoshow. I letos se akce konala na pražském výstavišti v Holešovicích a nesla se ve stejném duchu jako v minulých letech.

Minulý rok v době konání Autoshow projekt Tuning bezpečně! ještě ani neexistoval. O chvíli později byl v hlavách několika zainteresovaných lidí a letos jste se již mohli podívat na Project Car 2018. A mohli jste zde načerpat i zajímavé informace. Až takhle rychle se vše seběhlo a my jsme nesmírně rádi, že se to podařilo uskutečnit. A to především díky generálnímu partnerovi, společnosti BSR Česká republika a Slovensko. Náš Project Car v podobě vozu Škoda Octavia RS doznal hned několika znatelných úprav. A to nejen designových.

Opakování je matka moudrosti, a tak si připomene, že cílem projektu Tuning bezpečně! je ukázat všem, že tuning není sprosté slovo. Není potřeba si pod tímto pojmem vybavovat auto, které dělá obrovský rachot a za volantem je řidič, jenž je pro své okolí nebezpečný. Alespoň tak je v České republice tuning často vnímán a my to nyní chceme změnit. Ostatně vyjádření Martina Háka ze společnosti BSR mluví za vše.

„Tuning bezpečně je jediný projekt, který se snaží změnit pohled na oblast úpravy automobilů v České republice a vylepšit dost špatný mediální obraz tuningu obecně. Jsme rádi, že můžeme využít svých bohatých zkušeností k ukázce kvalitních úprav automobilů s cílem vylepšit jejich vlastnosti a zvýšit bezpečnost. Zaměřujeme se na aktuální situaci na trhu, legislativu a technické možnosti renomovaných dodavatelů performance dílů a technologií. Poukazujeme na rozdíly mezi správným a nesprávným řešením úprav automobilů.“

Kvalitní věci vždy něco stojí. A je jedno, zda chcete kvalitní reprosoustavu do vašeho miláčka na čtyřech kolech nebo nějaký dobrý telefon. S tuningem je to podobné, ale ve chvíli, kdy je prováděn profesionály, není se čeho bát. Do jisté míry je auto bezpečnější, má lepší jízdní vlastnosti a zároveň dokáže pobavit. A to vše s díly, které mají homologace, certifikáty a přispívají k vyšší bezpečnosti.